[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی کانون::
اعضای کادمان::
اطلاعات دانش آموختگان::
گالری::
اخبار و رویدادها::
خدمات::
کاریابی::
فرم ها::
تماس با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده مهندسی مکانیک

کدپستی: 13114-16846

صندوق پستی: 163-16765

موبایل:09120348601

تلفن: 02177240092 

فکس: 02177240092

پست الکترونیکی:

 afcmech@iust.ac.ir

..
:: گزارش همایش 7مهر95 ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱ | 

🎓🎓 تجربه کادمان، تجربه ای که سایر دانشکده ها و در نهایت دانشگاه باید از آن بیاموزند🎓🎓

   غروب چهارشنبه هفتم مهرماه 1395، دومین گردهمایی بزرگ "کانون دانش آموختگان دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران (کادمان) " با حضور ریاست محترم دانشگاه، معاونین و مدیران ستادی ایشان، اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و دانش اموختگان از نسلهای مختلف در کنار دانشجویان فعلی - حتی سه تن از ورودیهای امسال- و کارکنان فعلی و بازنشسته دانشکده با صمیمیت و شکوه خاصی در سالن شهید بهرامی برگزار شد.

   برنامه 4 ساعته پیش بینی شده کانون شامل بخش های مختلفی بود  که در فرازهایی از آن حتی با برخی از دانش اموختگان مکانیک که در حال حاضر به عنوان عضو هیات علمی و یا دانشجوی پسادکترا در دانشگاههای مطرح جهان مشغول تدریس و تحقیق هستند نیز ارتباط زنده از طریق امکانات فضای مجازی برقرار شد. همچنین با توجه به شاغل بودن بسیاری از اعضای کادمان در رده‌های مختلف و مهم مدیریتی و صنعتی کشور، مشاور ریاست جمهور و دبیر مناطق آزاد کشور و رئیس سازمان نظام مهندسی کشور نیز دعوت کادمان را پذیرفته و ضمن سخنرانی نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص عصر صنعتی و فراصنعتی دنیا و وضعیت فعلی کشور و راهکارهای رسیدن به آن را مطرح کردند که مورد توجه بسیاری از حضار نیز قرار گرفت.

   کادمان که در حال حاضر بیش از 1500 عضو فعال دارد، در عمر کوتاه ولی پربار خود فعالیتهای شایان توجهی انجام داده است که به عنوان مهمترین دستاورد آن میتوان به شناسایی دانش آموختگان نسل های مختلف و منسجم کردن آنها از طریق برگزاری جلسات منظم ماهیانه و فصلی بین هیات مدیره اشاره کرد که خروجی آن به صورت همایش سالیانه اعضا نمود پیدا میکند. ماحصل این جلسات و گردهمایی ها که با پیگیری دانش آموختگان و اعضای هیات علمی علاقمند به موضوع و پشتیبانی همه جانبه روسای قبلی و فعلی دانشکده به پیش رفته و روز به روز بر ابعاد آن افزوده می شود، نتایج عملی ملموسی به دنبال داشته است که در ذیل به چند مورد از آنها اشاره می شود:

1) تاسیس و آغاز به کار بنیاد علمی کادمان با مشارکت اصلی دانش آموختگان بویژه صنعتگران در کنار اعضای هیات علمی دانشکده و در راستای اجرای پروژه های کلان و متوسط صنعتی با سرمایه حداقل 2.5 میلیارد ریالی.

2) اجرا و راه اندازی اولین آزمایشگاه تحقیقاتی منطبق بر آخرین عرصه های تحقیقاتی روز دنیا با استفاده از اعتبار اهدایی یکی از اعضا بر مبنای سنت حسنه و اسلامی وقف.

3) توسعه عضوگیری از دانش اموختگان نسل های مختلف.

4) برگزاری منظم گردهمایی سالیانه و چاپ کتاب یادمان و سالنامه کادمان از محل حق عضویت اعضا و سایر کمکهای مالی و پشتیبانی به کانون و توزیع در میان اعضا.

   خلاصه سخن این که ظرفیت دانش آموختگان هر کدام از دانشکده های دانشگاه، ظرفیت کلانی است که با توجه به شرایط خاص هر دانشکده دانش آموختگان و اعضای هیات علمی می بایست بهترین راه اجرایی کردن و به فعلیت رساندن آن را پیدا کنند و در این راه از تجربه کادمان نیز استفاده کنند. اهمیت موضوع زمانی دو چندان می شود که در سالهای اخیر با توجه به رشد شتابان فناوری در سطح جهانی از یکسو و تغییر رویکردهای ملی در راستای کاستن از وابستگی دانشگاهها به بودجه و درآمدهای عمومی دولت و در عوض تاکید بر تربیت دانش آموختگان کارآفرین به عنوان سنگ زیرین اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی از سوی دیگر، نیاز به هم افزایی علمی و مادی اهالی علم و صنعت بیش از پیش احساس می شود. در همین راستا جمع شدن هم رشته ایها از نسل های مختلف با توان علمی، اجرایی و مادی سرشار و متنوع حول محور دانشگاه -به عنوان قدیمی ترین نهاد آموزش عالی کشور و پیشرو و سرآمد در توسعه علم و فناوری به روز دنیا به گواهی مراجع معتبر و بیطرف جهانی- علاوه بر اثراث زایدالوصف روحی بر اعضا می تواند پایه ای مستحکم و منشا فصلی نوین برای راه اندازی و شکوفایی صنایع به روز و قابل رقابت با رقبای جهانی و نهایتا بهره مندی کشور و هموطنان بویژه دانش آموختگان، اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه از اثرات معنوی و مادی متعاقب آنها شود.

    در پایان با توجه به تاکیدات ریاست و اعضای هیات رئیسه دانشگاه در خصوص استفاده از ظرفیت های بالا و متنوع علمی، اجرایی و مادی دانش آموختگان، اداره روابط عمومی دانشگاه آمادگی خود را برای هماهنگی و پیشبرد بیشتر فعالیت های کانون های (انجمن های) دانش آموختگان سایر دانشکده ها که در نهایت کانون (انجمن یا سازمان مردم نهاد) دانش آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران را تشکیل خواهند داد، اعلام می دارد. لازم به ذکر است که در سالهای گذشته جشنواره خاتم و یا انتشار ویژه نامه یاد ایامی با همت برخی عزیزان دانش آموخته صورت گرفته است. بنا براین، رویکرد جدید نافی آن فعالیت ها و اعضا نخواهد بود.

دفعات مشاهده: 907 بار   |   دفعات چاپ: 278 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.18 seconds with 41 queries by YEKTAWEB 3638