[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی کانون::
اعضای کادمان::
اطلاعات دانش آموختگان::
گالری::
اخبار و رویدادها::
خدمات::
کاریابی::
فرم ها::
تماس با ما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

آدرس: تهران، میدان رسالت، خیابان هنگام، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشکده مهندسی مکانیک

کدپستی: 13114-16846

صندوق پستی: 163-16765

موبایل:09120348601

تلفن: 02177240092 

فکس: 02177240092

پست الکترونیکی:

 afcmech@iust.ac.ir

..
:: ارایه گزارش عملکرد اولین سال فعالیت کانون دانش آموختگان و اساتید مکانیک علم و صنعت ایران توسط دبیر محترم کادمان آقای مهندس امیر محسن خوبان ش ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۸/۱۰ | 

ارایه گزارش عملکرد اولین سال فعالیت کانون دانش آموختگان و اساتید مکانیک علم و صنعت ایران توسط دبیر محترم کادمان آقای مهندس امیر محسن خوبان شرق

بسمه تعالی

گزارش عملکرد یکساله ـ سال تحصیلی 95-94

کانون دانش آموختگان و اساتید مهندسی مکانیک – کادمان

7 مهرماه 1395

با عرض سلام و خیر مقدم و تشکر از حضور گرم و صمیمی شما حضار محترم در این همایش سالیانه، بعنوان دبیر کادمان و به نمایندگی از اعضای محترم هیئت عامل افتخار دارم که گزارش مختصری از تأسیس کانون و عملکرد یکساله آن را به استحضار برسانم.

الف – نحوه تأسیس و تشکیل کانون:

به موازات برنامه ریزی جهت برگزاری اولین گردهم آیی دانش آموختگان و اساتید دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت ایران در نیمه اول سال 94 که نهایتاً منجر به تشکیل اولین مجمع عمومی عادی سالیانه کانون شد، جلسات متعددی با حضور مدعوینی از دانش آموختگان قدیمی (واجد شرایط بیش از 20 سال سابقه کار، حتی المقدور از بخش های مختلف صنعت و بازار کار و بدون داشتن آشنایی با یکدیگر) و اساتید دانشگاه که قبول زحمت فرموده بودند، برگزار شد. این مهم مدیون تفکر، هدف گذاری، برنامه ریزی و تلاش جناب آقای دکتر نوری (رئیس وقت دانشکده مهندسی مکانیک) و جناب آّقای مهندس غفرانی بود که لازم می دانم بار دیگر از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر نمایم.

در ادامه کار، این جمع، هیئت مؤسس کانون را تشکیل دادند و با بحث و بررسی و تصویب آئین نامه اجرایی، مقدمات تأسیس و تشکیل کانون رقم زده شد.

اسامی اعضای محترم هیئت مؤسس:

1ـ ناصر آقامحمدی، 2ـ محمدحسین ایران پناه، 3ـ همایون ایرانی علمداری، 4ـ منوچهر آهن خواه، 5ـ هادی بنکدار، 6ـ علی اصغر توفیق، 7ـ امیرمحسن خوبان شرق، 8ـ حسین خوشکیش، 9ـ محمدرضا خالوحجی، 10ـ محمود خاکپور، 11ـ امیرحسین دوائی مرکزی، 12ـ سعید ربیعی، 13ـ وحیداله زنجانپور مبرهن، 14ـ ثریا ستاری، 15ـ عزیز عالی نژاد، 16ـ خلیل غفرانی، 17ـ میلاد فقیه روحی، 18ـ الهیار قاضی، 19ـ حسن محمدزاده، 20ـ رضا معدولیت، 21ـ علی صادقی مکی، 22ـ کیهان محبوبی، 23ـ محمد مصطفوی، 24ـ نوروزمحمد نوری، 25ـ سیدکاظم وزیری هامانه

ب ـ انتخاب هیئت عامل و دبیر کانون:

هیئت عامل کانون دارای 7 عضو اصلی و 2 عضو علی البدل می باشد. وفق آئین نامه اجرایی مصوب کانون، هیئت عامل از دو بخش تشکیل شده که در جلسه مورخ 1/7/94 انتخابات مربوط به بخش هیئت مؤسس انجام و آقایان دکتر نوری، مهندسین بنکدار، قاضی و خوبان به عنوان اعضای اصلی و آقایان فقیه روحی به عنوان عضو علی البدل انتخاب گردیدند. در اولین مجمع عمومی عادی سالیانه که در همان 8 مهر 94 برگزار گردید، برابر با دستور جلسه مجمع، کاندیداها خودشان را معرفی و سپس انتخابات انجام شد که بخش دوم هیئت عامل متشکل از سرکار خانم مهندس ثریا ستاری و آقایان مهندسین محمدحسین ایران پناه و داود پورجم به عنوان اعضای اصلی و آقایان مهندس ناصر سامانیان به عنوان عضو علی البدل و آقایان مهندسین منوچهر آهن خواه به سمت بازرس اصلی و امیررضا صوفی نژاد به سمت بازرس علی البدل به مدت دو سال انتخاب شدند.

در اولین جلسه هیئت عامل کانون در تاریخ19/7/94، آقای مهندس محسن خوبان باتفاق آراء به عنوان دبیر کانون انتخاب و مقرر گردید جلسات عادی کانون دو هفته یکبار روزهای یکشنبه از 17 الی 20 در محل دانشکده مهندسی مکانیک برگزار گردد.

بدین ترتیب اعضاء هیئت عامل به شرح زیر می باشند:

آقایان نوروزمحمد نوری، داود پورجم، الهیار قاضی، هادی بنکدار، محمدحسین ایران پناه، امیرمحسن خوبان شرق و خانم ثریا ستاری به عنوان اعضاء اصلی و آقایان میلاد فقیه روحی، ناصر سامانیان به عنوان اعضاء علی البدل

ج ـ منابع مالی کانون:

با توجه به غیرانتفاعی بودن کانون، جهت شروع و ادامه کار منابع مالی لازم برای هزینه های اداری و تشکیلاتی و دبیرخانه، از منابع مالی اهدایی یا پرداخت شده در همایش 8 مهر 94 به میزان حدود 102 میلیون تومان تأمین گردید که حدود 57 میلیون تومان از آن برای برگزاری همایش 94، حدود 41 میلیون تومان وجوه نقد باقیمانده و حدود 4 میلیون تومان چک مدت دار باقیمانده برای تأمین هزینه های جاری کانون مورد استفاده قرار گرفت که گزارش کامل آن توسط بازرس قانونی کانون اعلام می شود.

در اینجا لازم می دانم از اعضای هیئت عامل که با تخصیص وقت خویش در اداره و پیشبرد امور، به صورت افتخاری فعالیت می نمایند به نوبه خودم و از طرف جمع تقدیر و سپاسگزاری نمایم.

د ـ ساختار تشکیلاتی، اهداف و شرح وظایف:

در جلسات دوم و سوم طرح تشکیلاتی کانون، اهداف و شرح وظایف پیشنهادی بر اساس آئین نامه اجرایی کانون، بررسی و به تصویب رسید که طرح تشکیلاتی مصوب ارائه می گردد و مقرر شد که کلیه اعضاء در بخش های مختلف فعالیت نموده و با همفکری و تعامل و تمرکز بر وظیفه اصلی مطابق با تقسیم بندی ارائه شده امور پیگیری گردد.

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

ه - لیست فعالیت های مهم انجام شده کانون طی سال 95 - 94 :

پس از نهایی شدن طرح تشکیلاتی، جلسات کانون حول محور شرح وظایف و در سه بخش روابط عمومی و رسانه، انتشارات و فضای مجازی و فن آوری، کارآفرینی و تجاری سازی بطور مرتب برگزار گردید که عمده مصوبات و نتایج عملکردی حاصله به ترتیب زمانی بشرح زیر می باشد.

1ـ در بخش روابط عمومی و رسانه، امور اعضاء و روابط عمومی فعال گردید و بتدریج در سایر بخش ها نیز اقداماتی انجام شد.

2- در بخش انتشارات و فضای مجازی، سایت کادمان فعال شد و سیستم اطلاع رسانی های موضوعات مختلف در کانال های تلگرام، پیام کوتاه و اینترنت آغاز گردید.

3- در بخش فن آوری، کارآفرینی و تجاری سازی جلسات مشترک با دفتر فنآوری و تجاری سازی دانشگاه برگزار گردید و کارگروه های تخصصی زیر شکل گرفت:

الف:  کارگروه تخصصی نفت، گاز و انرژی

ب:  کارگروه تخصصی فن آوری های ساخت و تولید

ج: کارگروه تخصصی صنایع آب، فاضلاب و تأسیسات مکانیکی

که مقرر شد هر سه ماه یکبار، یک همایش در هر بخش در روز چهارشنبه های سوم ماه بمدت دو ساعت برگزار گردد و سخنرانان از طرف دانشگاه )اساتید( و از طرف صنعت، دانش آموختگان و صاحبان نظران باشند.

4- در مورد کارآموزی دانشجویان و اشتغال بکار دانش آموختگان هماهنگی و اطلاع رسانی شد. که انتظار همکاری بیشتر اعضای محترم کانون را می طلبد تا در این بخش که بسیار مفید و موثر می باشد از فعالیت های گروه در جهت باروری اهداف کانون استفاده شود.

5- برنامه ریزی و هماهنگی در تهیه، چاپ و توزیع سررسید)سالنمای  (95 کادمان

6- اولین همایش که از طرف کارگروه تخصصی نفت، گاز و انرژی در تاریخ 14/11/94 برنامه ریزی شد و به موضوع "طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی" پرداخته شد که توسط آقای دکتر علیمحمد احمدی مجری محترم طرح ارائه و سخنران دانشکده آقای دکتر حسینعلی پور بودند که با موضوع "فن آوری های Zero Flaring  با نگاه توسعه پایدار" ایراد گردید. کلیه اطلاعات مربوطه در سایت و دبیرخانه موجود میباشد.

7- جلسات فشرده با عوامل طرح توسعه پایدار پارس جنوبی برگزار که نهایتاً منجر به امضای تفاهم نامه سه جانبه بین دانشگاه علم و صنعت ایران، کادمان و مجری طرح توسعه پایدار گردید تا بستری مناسب جهت استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه در جهت توسعه پایدار کشور، بومی سازی صنایع و طرح های مختلف مرتبط با هماهنگی با کادمان و اعضای حقوقی آن می باشد.

8- برگزاری جلسات مختلف کارشناسی، نظرخواهی و همفکری با اعضاء محترم هیأت موسس و دانش آموختگان در جهت ارزیابی عملکرد و اخذ پیشنهادات چگونگی ادامه فعالیت کادمان.

9- با توجه به چشم انداز موجود و پیشنهادات مطرح شده در نظرخواهی ها و اینکه کادمان یک موسسه غیرانتفاعی میباشد و بلحاظ حقوقی، قابلیت قبول مسئولیت کارهای اجرایی را ندارد، جهت پشتیبانی از ایجاد پلی بین دانشگاه، صنعت و اعضای کادمان و استفاده از ظرفیت های علمی، تحقیقاتی و اجرایی مقرر شد از تاسیس شرکت )یا شرکت های( تجاری مستقل و بدون مشارکت حقوقی کادمان و با عضویت و سهامداری اعضاء محترم کادمان حمایت و پشتیبانی شود.

تا به حال، هیأت موسس یک شرکت توسط جمعی از دانش آموختگان پیشکسوت، اساسنامه آن را تدوین نموده است و شرکتی را ثبت و هیأت مدیره و مدیرعامل آن را انتخاب نموده است و با نام شرکت سهامی خاص "توسعه نوآوری پویا صنعت آریا" با سرمایه پانصد میلیون ریال تأسیس نموده است و اعضاء محترم هیأت مدیره آن آقایان الهیار قاضی، محمدرضا پارسا مقام، سید محمد احمدی، رضا حرم پناهی،

اکبر پورمیری، غلامرضا عباسی و خانم ثریا ستاری ملکی می باشند.

شرکت تاسیس شده می تواند با جلب اعتماد دانش آموختگان، اساتید و اعضای حقوقی کادمان، سهامداران خود را افزایش داده و فعالیت های خود را توسعه دهد. به علاوه، در صورتی که شرکت بتواند با دانشگاه )یا دانشکده( مطابق روال قانونی به توافق برسد می تواند از حقوق شرکت های انشعابی دانشگاهی نیز برخوردار گردد که مسئولیت پیگیری ها مربوطه، اخذ موافقت ها و طی کردن مراحل قانونی و حقوقی مربوطه به عهده شرکت می باشد.

10- کارت عضویت اعضاء محترم کادمان، طراحی، تهیه و توزیع گردید و حق عضویت سالیانه برابر با 500.000ریال تعیین گردید.

11- همایش دوم که در کارگروه تخصصی فن آوری های ساخت و تولید برنامه ریزی شده بود با موضوع اینترنت اشیاء (IOT) توسط آقای دکتر امیرحسین دوایی استاد دانشگاه و معاونت محترم پژوهش و فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تاریخ 12/3/95 برگزار گردید.

12- کتاب سال 95 کادمان تهیه گردید که جای تشکر ویژه از آقای مهندس بنکدار، آقای مهندس قاضی و سرکار خانم مهندس ستاری دارد.

13- برنامه ریزی در جهت تشکیل میز مشاوره برای دانشجویان از سال جاری تحصیلی در موضوعات مختلف مورد نیاز حرفه ای، تخصصی، علمی، اجتماعی و سایر موارد. بنحوی که از صاحب نظران صنعتی، دانش آموختگان و اعضاء محترم کادمان در انتقال تجارب و ارائه مشاوره استفاده خواهد شد و تقاضا دارم حاضرین، فرم های مربوطه را تکمیل فرمایند.

14- برگزاری سومین همایش، توسط کارگروه تخصصی صنایع آب، فاضلاب و تأسیسات مکانیکی در تاریخ 17/6/95 در سه بخش با سخنرانی آقای مهندس عزیز عالی نژاد مدیرعامل محترم شرکت تأمین و تصفیه آب و فاضلاب تهران و آقای مهندس داود پورجم مدیرعامل محترم شرکت مهندسی آو و آقای دکتر نوروزمحمد نوری مدیر محترم پژوهشکده هیدرومکانیک کاربردی و سامانه های دریایی با موضوع تأمین آب شیرین، نیازها، روند توسعه فن آوری و بازار.

15- تأسیس بنیاد کادمان با هدف حمایت و پشتیبانی از توسعه زیرساخت های دانش و فن آوری و یاری رسانی به دانشجویان مستعد و محققان توانمند و کارآفرین و ایجاد صندوق وام و سایر امور خیریه.

16- برنامه ریزی اجرایی برگزاری همایش عمومی دانش آموختگان در 7 مهرماه  1395

در خاتمه ضمن تشکر از تشریف فرمایی شما، تشکر از هیأت عامل و کلیه عزیزانی که در برگزاری این همایش فعالیت نمودند، استدعا دارم که نسبت به همکاری با کارگروههای تخصصی، بنیاد کادمان، میز مشاوره و سایر بخش ها و با حضور فعال در طول سال جاری در بارور کردن کانون، تسهیل و دسترسی به اهداف آن و در یک کلمه خدمت رسانی و ماندگاری در صنعت، دانشگاه و جامعه، کانون را یاری فرمائید.

                                                                

                                                                                                                والسلام

                                                                                                   دبیر کانون محسن خوبان

دفعات مشاهده: 974 بار   |   دفعات چاپ: 383 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

کد امنیتی را در کادر بنویسید >
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.3 seconds with 41 queries by YEKTAWEB 3638